Kontakta oss

Cranab sätter kundens behov mycket högt. Som användare är Du därför alltid välkommen att kontakta oss eller våra representanter för att diskutera nya idéer och visioner inom skogsteknikens område.

Cranab AB har två fabriker i Vindeln. Se fliken "Besöka oss" för besöksadresser.

Gemensam postadress: 
Cranab AB 922 82 VINDELN 
Tel: 0933-135 00 
Fax Inköp: 0933-145 94 
Fax Försäljning: 0933-617 36 
Fax Reception: 0933-145 91 
E-post: info@cranab.se

Ledning

VD
Anders Strömgren
tel: +46 933 135 01
e-mail: anders.stromgren@cranab.se

Ordförande
Hans Eliasson    
tel: +46 933 135 67 
mobil:    +46 70 52 11 590 
e-mail: hans.eliasson@cranab.se

vVD
Mats Ängquist 
tel: +46 933 144 05 
e-mail: mats.angquist@cranab.se

Försäljning och eftermarknad

Produktchef Off-road
Micael Olsson
tel: +46 933-144 10 
mobil: +46 70-593 5332 
fax: +46 933-617 36 
e-mail: micael.olsson@cranab.se

Produktchef Slagkraft
Håkan Bergh
tel: +46 933-144 12 
mobile: +46 70-560 5626 
fax: +46 933-617 36 
e-mail: hakan.bergh@slagkraft.se

Produktchef On-road
Jonas Järnö
tel: +46 933-144 13 
mobil: +46 70-237 5793 
fax: +46 933-617 36 
e-mail: jonas.jarno@cranab.se

Eftermarknad/ Servicechef
Magnus Hedman
tel: +46 933 144 09 
mobil: +46 70-212 0063 
e-mail: magnus.hedman@cranab.se

Eftermarknad / Reservdelar
Kristoffer Ekman
phone: +46 933-144 19 
fax: +46 933-617 36 
e-mail: kristoffer.ekman@cranab.se

Service
Jörgen Carlén
tel: +46 933-144 16
e-mail: jorgen.carlen@cranab.se

Marknadsadministration
Emelie Ekman
tel:+46 933-135 52
e-mail: emelie.ekman@cranab.se

Inköp

Koncerninköpschef
Per Eriksson
tel: +46 933 145 72
e-mail: per.eriksson@cranab.se

Inköpschef    
Ulf Ragnarsson    
tel:    +46 933 145 58 
fax:    +46 933 145 94 
e-mail: ulf.ragnarsson@cranab.se

Inköpare
Stellan Eriksson
phone:    +46 933 145 31 
fax:    +46 933 145 94 
e-mail: stellan.eriksson@cranab.se

Produktion

Produktionschef
Niklas Gabrielsson

tel:    +46 933 135 05
e-mail: niklas.gabrielsson@cranab.se

Produktionsteknisk chef
Lennart Engström
tel:+46 70-219 51 61
e-mail: lennart.engstrom@cranab.se

Kvalitet och Miljöchef
Mikael Öbrand   
tel:    +46 933-145 85 
e-mail:    mikael.obrand@cranab.se

Utveckling

Utvecklingschef
Mattias Lundström
tel: +46 933 145 32
e-mail: mattias.lundstrom@cranab.se

Ekonomi och IT

Ekonomichef vVD
Mats Ängquist 
tel: +46 933 144 05 
e-mail: mats.angquist@cranab.se

Ekonom
Sune Martinsson    
tel:    +46 933 145 37 
e-mail: sune.martinsson@cranab.se

KONTAKT

Cranab AB
922 82 Vindeln
Tel: +46(0)933-135 00

Follow on Newsdesk Follow on Facebook Follow on YouTube
Cranab 1
Karlsgårdsvägen 56
922 32 Vindeln
Cranab 2
Allan Jonssons väg 4
922 31 Vindeln